Magda Bezděčková – fotografka

O mně

Kdo jsem?

Jmenuji se Magda a jsem fotografka. Mám v Kroměříži krásný ateliér ve kterém můžu celoročně fotit, umím pracovat s denním světlem i záblesky.

Zaměřuji se na ateliérové focení a fotím hlavně to, co mě naplňuje tzn. portrétní focení žen a dětí do jednoho roku.

Před pár lety bylo ale všechno jinak.

Moje začátky ve focení

V roce 2012 jsem ještě netušila, co je to zábleskové světlo a jak se pracuje s fotoaparátem. ISO, čas a clona pro mě byla španělská vesnice.

Pracovala jsem jako geodetka a ačkoli mě práce bavila, chtěla jsem dělat práci, ve které budu pánem svého času a nebudu se muset řídit tím, jestli musím akutně na zaměření nějaké stavby. 

Nejdříve jsem začala fotit nejbližší rodinu a kamarády. Myslela jsem si, že nafotím pár fotek a zákazníci se mi pohrnou. Ale zmítala jsem se v tom, že ač jsem byla se svými fotkami spokojená, zákazníci nepřicházeli.

Takhle můj příběh pokračuje

V roce 2014 jsem se rozhodla vyhledat v mém okolí všechny vizážistky a kadeřnice, jejichž práce se mi líbila a napsala jsem jim e-mail.

Nabídla jsem jim, jestli se mnou nechtěji pracovat na mých projektech s tím, že mi zdarma nalíčí a učešou modelky a já jim dám zdarma fotografie, které pak použijí pro svou propagaci.

Z těchto společných spoluprací vzniklo spoustu krásných projektů. Fotila jsem s živým hadem, živou 20 cm tarantulí, s ohněm, který jsem modelce zapálila na rameni a doufala, že ji nevzplanou vlasy.

Jedna z věcí, která mě pak posunula o kus dál a pomohla mně získat nové zakázky, bylo rozhodnutí fotit i svatby. V roce 2015 jsem se přihlásila na všechny svatební veletrhy v okolí.

Už předtím jsem zdarma nafotila přibližně tři svatby jako druhý fotograf pro svého bratrance a kamarádky. Měla jsem tedy fotografie pro svou prezentaci na veletrhu.

Na veletrhu jsem aktivně oslovovala snoubence, čímž jsem získala 5 svateb na další rok. A tak se rozjela moje kariéra svatebního fotografa.

A tady to všechno začíná

V roce 2018 a 2021 se mi narodily děti a já jsem zjistila, jak cenný čas je. Po narození dětí jsem se rozhodla věnovat už jen portrétnímu focení žen a dětí. Mojí specializací a láskou je focení v ateliéru.