Magda Bezděčková – fotografka

Moje foto začátky

Když jsem před 10 lety začínala s focením, neměla jsem žádný dráhy fotoaparát a ani hromadu příslušenství na focení. Začínala jsem s nejlevnějším fotoaparátem a fotila jsem vše jen na denní světlo.
 
Na focení miminek jsem místo beanbagu měla malou křiklavě oranžovou dětskou pohovku a místo postele jsem měla na zemi položenou matraci.
 

Pamatuju si jako dnes, když jsem ještě nevěděla nic o wrapování miminek a použila jsem na zavinutí miminka místo pružné látky obyčejnou šálu na krk a nechápala jsem, proč to miminko nemám tak hezky zavinuté jako jsem to viděla u ostatních fotografů.

V době, kdy jsem začínala neexistovaly facebookové skupiny, kde jste se mohli zeptat na radu a na youtubu bylo velice málo videí o focení a když, tak bylo všechno v angličtině, kterou jsem moc neovládala.

První novorozenecké focení v roce 2013, pokus o wrapování miminka

Když jsem začínala, neměla jsem ateliér, ale fotila jsem u sebe doma, kde jsem si v jedné místnosti navrtala do stěny držák na papírové pozadí, který jsem ve výsledku nikdy nepoužila.

V tomto článku bych s Vámi ráda sdílela své přešlapy a začátky mého focení.

2012

Tento rok začínám fotit. Svatbu má můj bratranec a kamarádka, tak můžu být na svatbě jako druhý fotograf a naučit se tím spoustu nových věcí.

V tomto roce jsem se odvážila oslovit i svatební studio Dany Svozílkové, aby mi na focení zapůjčily šaty.

Focení se šatami od Svatebního studia Dany Svozílkové
Focení první svatby jako druhý fotograf
Jedno z mých prvních portrétních focení

2013

První těhotenské focení

2014

Tento rok jsem fotila hlavně portréty žen. Fotila jsem s hořícím ohněm na rameni modelky a doufala jsem, že jí nevzplanou vlasy.

V roce 2014 ještě netuším, jak funguje zábleskové světlo, takže ač mám koupený záblesk, tak si říkám proč mi nefunguje a neblýská. Až o pár let pozdějí zjišťuji, že existuje i nějaký přijímač, který je k zábleskům potřeba. 🙂

Zkouším fotit portrét můžu, ale bylo to první a poslední focení, kdy se ke mě nějaký muž přišel vyfotit.  🙂

Tento rok jsem oslovila i všechny vizážistky z okolí, jejichž práce se mi líbila.
S vizážistkou Janou Gross, se kterou jsem před 9 lety začala spolupracovat, spolupracuji dodnes a dodnes mi líčí zákaznice.

Focení s reálným ohněm na rameni modelky
První a poslední focení mužského portrétu
První z focení ve spolupráci s vizážistkou

2015

Spolupracuji na hodně projektech. Fotím s živou tarantulí, s hadem. Pro Top hair Kateřiny Strakové fotíme sérii pin-up, kde jsou modelky s retro účesy a v retro zástěrkách.

Tento rok si při focení hraju i se světlem a zkouším fotit siluety postav u těhotenského focení.

Zatím stále netuším, jak funguje zábleskové světlo a proto pro vytvoření siluety postavy uzavřu zákazníci mezi 4 polystyrenové stěny.

Nechám mezi polystyreny jen malou škvírku na světlo z okna a druhou škvírku, kterou fotím. A tadáá, mám siluetu. Jsem nejvíc nejšťastnější. Vypadá do těměř jako na fotkách od profi fotografů. 🙂

Focení s živou tarantulí
Focení s živým hadem
Focení projektu ve stylu pin-up
Focení siluety, kdy jsem zákaznici "uzavřela" mezi 4 polystyrenové stěny

2019

Na konci roku 2018 se mi narodila Kristýnka a ve stejném roce jsem vyměnila ateliér, kde jsem mohla pracovat jen s denním světlem za ateliér, kde bylo hodně špatné světlo a musela jsem se naučit ze zábleskovým světlem. Zatím co Kristýnka spala, ja jsem se po nocích učila, jak se pracuje se záblesky.